День пам’яті жертв фашизму — це, мабуть, найбільш трагічна пам’ятна дата в сучасній історії нашої країни. У цей день ми згадуємо усіх тих, хто загинув з вини фашистів. При цьому мова йде не тільки про солдатів і мирних громадян, які загинули під час військових дій. Як відомо, мільйони людей померли від голоду або були до смерті закатовані в концтаборах.

У 1962 році вирішено було призначити міжнародну пам’ятну дату – День пам’яті жертв фашизму. Цю дату призначили на кожну другу неділю вересня.

Треба зазначити, що вересень був обраний невипадково. Адже саме з цим місяцем пов’язані дві вкрай важливі дати Другої світової. Так, 1 вересня 1939 року ця страшна кровопролитна війна розпочалася нападом Німеччини на Польщу, а 2 вересня 1945 року вона остаточно завершилася.

Головною метою цієї пам’ятної дати можна назвати боротьбу з ідеологією відродження фашизму. Сьогодні деякі люди хочуть знову відродити фашизм, забувши, мабуть, про те, до чого це призвело в минулий раз. Гасло Дня пам’яті жертв фашизму – Об’єднатися, щоб протистояти экстримизму.

В навчальних закладах району День пам’яті жертв фашизму відзначено хвилинами мовчання, лінійками памяті, бесідами та покладанням квітів до памятних знаків загиблих жертв фашизму. В Бутовецькій ЗОШ І – ІІІ ступенів  14 вересня було проведено урок пам’яті «Жорстока правда суворого часу», де було вшановано пам’ять мільйонів жертв фашистських катів. Вчителі та учні розповідали про жахи того періоду, розпач, біль який живе у пам’яті багатоьх народів та трагедію окремих людей.

dsc_0937

Джерело: rmk14str.klasna.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.