31 березня 2018 року в Чернівцях відбулася афілійована (не) конференція міні-EdCampChernivtsiGimnasia 5 під девізом  «Спільними зусиллями будуємо Нову українську школу: навички ХХІ століття». 

Програма заходу буда неймовірно насичена. Активність присутніх, що з’їхались з усієї України, просто вражала.

Продуктивною була панельна дискусія «Перешкоди на шляху до Нової української школи: чого вони виникають і як їх позбутися». Учасники мали згоду поспілкуватись із представниками Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, Чернівецького управління освіти, вищих педагогічних закладів освіти, батьківського комітету та учнівського середовища.

Емоційною та насиченою стала робота за паралелями.

Так, експертна паралель була представлена тренінгами, дискусіями, а також інтерактивними бесідами з керівниками освітньої платформи maraBook, національної скаутської організації України «Пласт», школи лідерів, соціального проекту HappyUkraine.

Учительська паралель мала 6 локацій. Оскільки одним із принципів EdCampUkraine є «закон про дві ноги», то учасники мали змогу обирати самі, яку сесію відвідати. Тут для мене пізнавальною була зустріч з Маріанною Климчук – вчителькою села Долішній Шепіт Вижницького району, яка після 7-тижневого стажування  в США ділилася досвідом впровадження американських освітніх ідей у своїй малокомплектній школі.

Новим, тим, що особливо здивувало, була учительська, батьківська та учнівська паралель, тобто учителі могли побувати в ролі учнів, а учні та їх батьки – вчителями у різноманітних майстер-класах ( з айсингу, скрайбінгу, «скетч-малюнка», писанкарства та «сухого валяння шерсті»).

Особливо потішила крамничка педагогічного непотребу та участь у танцювальному флешмобі.

А ще – щира гостинність організаторів.

Поверталась додому з повними валізами гарного настрою, позитивних емоцій та продуктивних ідей.

 

Тетяна Нич
вчитель української мови та літератури 
Губчанський НВК

 

Сподобалася стаття?
Розкажіть про це в соцмережах?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.