Традиції – це те,що об’єднує, дає підтримку та створює атмосферу. Адже вони, наче стовпи тримають небо, ніби гачки, допомагають зачепитися за світ крізь минущість усього сущого. І у природи є свої звички. Зимою ми очікуємо на сніг і морози. Цього року він нам примарився, раз чи двічі (дехто навіть встиг зліпити сніговита — ловіть момент «тут і тепер»!) і досі змушує чекати. Та ми віримо — він ще буде.

Вчителі-словесники району також мають свої традиції і серед них — щорічні різдвяні зустрічі у великому дружньому колі однодумців, які організовує Алла Березовська, методист районного методичного кабінету. Цього року збиралися у Старокостянтинівській центральній районній бібліотеці (саме по собі свято для затятих книголюбів). Тема зустрічі «Біблія про сімейні цінності і взаємини у сім’ї» нагадала про суть Різдва та надихнула просто розгорнути Біблію і спробувати віднайти відповіді на питання, що ставить життя, адже через цю книгу Бог розмовляє з людиною.

Щаслива міцна сім’я — мрія кожного, але як її досягти знають далеко не всі. Бо це велика праця і перш за все в ім’я того, аби самому стати кращим, а не змінити іншого. Бог створив чоловіка і жінку, які у сім’ї стають єдиним тілом і дав їм збір правил, інструкцію з побудови щасливої сім’ї, так би мовити. Він хоче, щоб ми приносили радість одне одному, примножували любов. А ми, подекуди, у вирі повсякденних турбот і безкінечних потреб зайшли так далеко, звідки голос Його звучить приглушено, викривлено, а іноді і зовсім стихає. Не дивно, що ми часто почуваємося розгубленими.

І діти теж губляться у цьому строкатому світі, який так швидко змінюється. Що добре, а що погано? Формування ціннісних орієнтирів – це клопітка повсякденна робота, коли краплина за краплиною, коли спершу більше невидимого, чим видимого. Звичайно, багато залежить від сім’ї, але і вчитель відіграє значиму роль у цьому процесі. Тому Алла Михайлівна наприкінці наголосила на тому, які теми із Біблії про сім’ю можна виносити на обговорення у кожному класі.

Це важливо, бо стосується кожного, бо всі ми люди, всі прагнемо любові,тепла, затишку. Тож давайте підтримувати хороші старі традиції та створювати нові. І не забуваймо вірити, дякувати Богові, собі та одне одному. А про нашу зустріч. Вона завершилася радісними дзвіночками вдячності, бо ми були разом і з нами була Алла Березовська.

Господи, бережи нас усіх!

 


Текст: Оксана Скоц
Фото: Людмила Кузьмич

Примітка: На сторінці “Методист – учителю” можна скачати матеріали до заходу “Біблія про сімейні цінності та взаємини у сім’ї”

 

Сподобалася стаття?
Розкажіть про це друзям у соцмережах!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.