Фотопортрети класних кімнат світу

З 2004-го по 2012 рік англійських фотограф Джуліан Джермен побував в 20 країнах світу і зробив там фото 450 шкільних класів разом з учнями. Ці фотографії добре ілюструють держави, де навчаються ці діти.

Як це водиться в західному світі, Джуліан Джермен більшу частину витрат на цю подорож зібрав за рахунок пожертвувань вдячних західних людей. Поїздки по 20 країнах протягом 8 років обійшлися йому близько 200 тис. доларів, з яких 120 тис. подарували люди, а 80 тис. він «добрав» продажем книги за підсумками цієї подорожі.

Бразилія. Школа Escola Estadual Nossa Senhora do Belo Ramo в місті Белу-Орізонті. Це типова школа для дітей робітників, які живуть в бідних кварталах. З цієї школи лише 8-10% вступають до вищих навчальних закладів:

School Escola Estadual Nossa Senhora do Belo Ramo, Belo Horizonte, Brazil

Німеччина. Школа Agnes-Miegl-Realschule в Дюссельдорфі. «Ви можете бачити, що клас прикрашений графіті – молодіжної субкультурою ця школа просто просякнута», – пояснює Джермен:

School Agnes-Miegl-Realschule, Düsseldorf, Germany

Ємен. Школа Al Ishraq Primary в місті Акаматі Аль-мегабіт. Це однокімнатна початкова школа в гірській частині країни. Тут одночасно навчаються діти від 5 до 12 років, старші допомагають в навчанні молодшим. Лише близько 15% дітей після закінчення цієї початкової школи продовжують навчання в середній школі, до вищих закладів звідси не йде ніхто:

School Al Ishraq Primary, Akamat Al Me’gab, Yemen

США. Школа Beaumont High School, місто Сент-Луїс. Ця школа дійсно віддзеркалює реальність цього району міста, населеного переважно чорними. Школа велика, старої споруди. Але вчителі тут підібралися досить сильні, і учні, наприклад, вивчають навіть тригонометрію. З цієї школи в коледжі і університети надходить близько 15% випускників:

School Beaumont High School, St Louis, Missouri

Голандія. Школа Bornago College. Фотограф Джермен каже, що з усіх шкіл світу, які він відвідав, учні цієї голландської школи були найбільш спокійними, привітно посміхалися і не боялися фотографуватися. Це 9-й клас, дітям по 13-14 років:

School Bornago College, Netherlands

Іспанія. Школа Colegio de Educación Público, Estados Unidos de América Huarte de San Juan в Мадриді. У цій школі в музичному класі викладають працівники Мадридської філармонії. «Шкільні класи в Іспанії були найменші за кількістю учнів, серед всіх шкіл, що я бачив», – згадує Джермен:

School Colegio de Educación Público, Madrid, Spain

Англія. Школа Deneside Infants School в містечку Сіхем. «Це містечко і особливо район, де знаходиться школа, соціально неблагополучні, тут багато безробітних і тих, хто сидить на велфері. Але при цьому, на відміну від інших англійських шкіл, класи дуже расово однорідні – тут навчаються майже одні білі», – коментує фотограф:

School Deneside Infants School (now Seaview Primary), Seaham, County Durham

Перу. Школа Escolar Secundaria Tiracanchi. Це крихітне село в горах. 25% людей там розмовляють тільки однією з індіанських мов – кечуа. 80% жителів – селяни, 46% будинків не мають електрики. У цій школі викладає всі предмети 1 вчитель, і йому 67 років. З цієї школи ніхто і ніколи не вступав до інституту:

School Escolar Secundaria Tiracanchi, Peru

Ефіопія. Gambella Elementary School. Це невелике село в 420 км від столиці Аддис-Абеба. У школі 5 класів. Вчителі – найбільш шановані жителі це села, а також найбільш високооплачувані – вони отримують близько 70 доларів в місяць:

School Gambella Elementary School, Gambella, Ethiopia

Бангладеш. Школа Jessore Zilla School. Учні дуже пишаються своєю формою, оскільки в Бангладеш люди в формі – дуже поважні. Більшість хлопців мріють стати лікарями і адвокатами, але реальність така, що з цієї простої школи шлях в ці сфери їм швидше за все закритий. Але ось військових серед їх випускників дуже багато:

School Jessore Zilla School, Jessore, Bangladesh

Нігерія. Школа Kuramo Junior College на острові Вікторія, недалеко від столиці Лагос. Насправді це єдиний упорядкований клас в школі, решта – на відкритому повітрі. Цей клас і меблі в ньому були влаштовані на благодійні гроші однієї нафтової компанії:

School Kuramo Junior College, Victoria Island, Lagos, Nigeria

Тайвань. Школа Min-sheng Junior High School в столиці Тайбеї. Спочатку ці школярі пообідали в класі разом з учителем, а потім він їх змусив поспати 30 хвилин за партами. Після цього вони погуляли на вулиці 10 хвилин і знову взялися за уроки. Втому цих дітей можна зрозуміти – у них в день по 8-9 уроків:

School Min-sheng Junior High School, Taipei, Taiwan

Куба. Школа Escuela Primaria Angela Landa в старій частині Гавани. Сім’ї цих дітей живуть дуже бідно, але тут хороша медицина (на рівні західних стандартів), а також в школі дітей годують безкоштовно:

School Escuela Primaria Angela Landa, Old Havana, Cuba

Катар. Школа Omar Bin Al-Khattab Educational Complex в столиці Доха. «Ця школа здалася мені ефективною (тут навіть є вчителі з Європи), але бездушною», – каже Джермен. Особливу гордість в учнів викликають вуса, що пробиваються:

School Omar Bin Al-Khattab Educational Complex, Doha, Qatar

Росія. Школа №63 в Калінінському районі Санкт-Петербурга. «Це були самі амбітні учні, яких я бачив за час поїздки – всі вони збираються вступати до університету. Це також були єдині учні, які ходили на підборах, в Гуччі і Прада. Цей клас був більше схожий на збори ділових людей, а не учнів»:

School School No 63, Kalininsky District, St Petersburg, Russia


Оригінал статті знайдено на ttolk.ru та перекладено українською.

Ще декілька фото з подорожі Джуліана Джермена дивіться на його сайті www.juliangermain.com

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.