Кен Робінсон. “Ви, Ваша дитина і школа” в Україні

Однією з головних ідей Нової української школи є впровадження педагогіки партнерства, ціль якої – налагодити комфортну взаємодію між учнем, вчителем та батьками. І великою допомогою в цьому може стати сучасна освітня література. Про це зазначив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей на презентації українського перекладу книги Кена Робінсона “Ви, Ваша дитина та школа”. Захід пройшов 17 квітня 2018 року в Українському інституті майбутнього.

“Приклад батьків, їхня участь у освітньому процесі закладає основи правильного виховання та розвитку дитини. Практика батьківської участі у житті школи, комунікації з вчителем та спільної роботи у вихованні вже давно застосовується в усьому світі. І ми прагнемо впровадити цю модель в українській освіті. Для цього маємо запропонувати усім сторонам освітнього процесу якнайбільше інструментів для успішної взаємодії. Свіже бачення можливостей освіти може дати сучасна література. Важливо, щоб таким контентом цікавилися батьки, що допоможе їм сформувати новітнє бачення навчального процесу ”, – зазначив заступник Міністра Павло Хобзей.

У заході взяли участь видавці, представники освітніх проектів та громадських організацій, викладачі вищих навчальних закладів та коучі. Після виступів спікерів, вони мали змогу задати питання щодо освітніх перспектив України, запропонувати варіанти взаємодії між батьками та вчителями.

“Ви, Ваша дитина і школа” – третя книжка Кена Робінсона, що вийшла українською мовою у видавництві “Літопис”.

У першій з них, “Школа майбутнього“, – автор звертався до читачів з позиції освітян, у другій, “Освіта проти таланту”, – зроблено наголос на дитині, особливостях розкриття її таланту та потенціалу, третя – передусім адресована батькам.

На її сторінках автор окреслює важливі принципи й дає практичні поради, як організувати і скерувати навчання дитини в школі чи за її межами. Автор розвіює численні міфи, описує різні варіанти сучасних шкіл і висловлює свою позицію щодо суперечливих питань.

Батьки переймаються освітою своїх дітей, надто тепер, коли в освітній галузі багато політиканства й суперечок. Кен Робінсон мав багато розмов з батьками про дилеми, з якими вони стикаються.

“У день, коли діти вперше йдуть до школи, емоції зашкалюють. Так хочеться, щоб їм подобалося вчитись, щоб вони знайшли вірних друзів і почувались у школі щасливими й натхненними. Водночас на душі стає тривожно. Школа тягне за собою цілу низку нових взаємин. Як діти ставитимуться до вчителів? Чи зможуть учителі розгледіти особливі таланти ваших дітей? А інші батьки й діти – як воно буде з ними? Чи зможе ваша дитина перестрибнути через нові соціальні бар’єри, чи навпаки – перечепиться через них і впаде? Не дивно, що того дня, коли дитина вперше йде до школи, у вас щось стискається в грудях. Здається, що все змінилось назавжди. Що ж, так воно і є” – зауважує автор.

“Ви, Ваша дитина і школа” – настільна книжка для батьків, які хочуть дізнатися, якої освіти насправді потребують їхні діти, як їм цю освіту забезпечити і як підготуватися до змін , пов’язаних із зануренням дитини у навчальний процес.

Сер Кен Робінсон – відомий у світі експерт і публічний спікер з питань освіти, творчого мислення та інновацій, чий виступ на конференції TED має понад п’ятдесят мільйонів переглядів. Книжку переклала Ганна Лелів, мовна координаторка перекладу роликів TED в Україні.

Автор передмови до українського видання Олексій Молчановський – співзасновник освітньої платформи українських масових онлайн-курсів Prometheus.

 


Джерела

За матеріалами:
mon.gov.ua
uifuture.org

 

Читайте також:

 

Сподобалася стаття?
Розкажіть про неї своїм друзям!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.