7 лютого в Решнівецькому НВК відбулася презентація книги Володимира Андрійовича Пасіченка та Тараса Олександрвича Проказюка “Решнівка” – книга про історію одного українського села”.

Пасіченко Володимир Андрійович – історик, етнограф, який народився в с. Решнівка. Десятки років Володимир Андрійович вивчав документи аби відтворити історичні віхи рідного населеного пункту, збирав свідчення односельчан, черпав матеріали в наукових бібліотеках, вивчав матеріали з історії села, складені Клімухом Василем Даниловичем, уродженцем с. Решнівки. Він зібрав численні відомості про історію, побутове життя, родинні обряди решнівчан.

Пасіченко В. А.

Його праця не залишилася непоміченою. Знайшлися земляки, які оцінили багаторічну працю, пророблену для відтворення історії малої батьківщини. Зокрема, голова районної державної адміністрації Сергій Фесун запропонував Володимиру Андрійовичу видати книгу, доповнивши її матеріалами періоду новітньої історії. Автором другої частини книги виступив науковий працівник районного історико-краєзнавчого музею Тарас Проказюк, який відобразив період новітньої історії населеного пункту та наповнив видання фотоматеріалами. Фінансову підтримку для виходу у світ книги “Решнівка – сторінки історії” надали сільськогосподарський кооператив “Решнівецький” на чолі із Володимиром Васильовичом Гальомою та Решнівецька сільська рада на чолі із Талимончиком Павлом Степановичем.

Проказюк Т. О.

Сьогодні книга стала доступною широкому колу зацікавлених осіб. Вона вміщує 347 сторінок із фотографіями від найдавніших днів до сьогодення.

У ході презентації видання автори коротко анонсували свою роботу, зазначивши, що у ній детально описуються роки панщини, палац сім’ї Прушинських, вміщено церковно-приходський літопис Свято-Покровської церкви XVII століття, а також матеріали про важливі віхи в історії села: перша світова війна, жовтнева революція та громадянська війна, політичні репресії, голодомор 1932-1933 рр., який забрав життя 250 решнівчан, роки воєнного лихоліття, коли на захист Вітчизни піднялись усі, та не повернулося з війни 116 воїнів-визволителів, вивезено в Німеччину більше 117 хлопців і дівчат, та інше.

Голова районної державної адміністрації Сергій Фесун привітав решнівчан із гарною подією. У своєму виступі він зазначив, що без минулого не буває майбутнього, тому ще раз подякував авторам видання за таке глибоке і детальне відтворення історії рідного села. Він зазначив, що, читаючи книгу, дійсно поринаєш у минуле, тут знаходиш знайомі прізвища своїх земляків та цікаві факти про них, дізнаєшся про територіальний устрій населеного пункту, особливо страшні сторінки про життя мешканців Решнівки у роки голодомору та воєнного лихоліття. Сергій Никанорович закликав присутніх, а особливо школярів обов’язково перечитати цю книгу і оцінити події минулого як урок, щоб не допустити трагічних помилок у майбутньому. Сергій Фесун підкреслив, що це видання не відбулося б без підтримки керівника сільськогосподарського кооперативу “Решнівецький” Гальоми Василя Володимировича та сільського голови Талимончика Павла Степановича, які дійсно люблять свою малу Батьківщину та не словом, а ділом вболівають за неї.

Фесун С. Н.

У підсумку заходу присутні мали змогу отримати книгу в подарунок із найкращими побажаннями та автографом автора.

Стоять: крайній ліворуч – Гальома В. В., крайній праворуч – Талимончик П. С.

Захід закінчився, а односельчани, обступивши авторів, ще довго не відпускали їх, кожен хотів щось запитати, отримати книгу та швидше поринути в історію, у минуле і віднайти там щось своє, рідне, давно забуте, дізнатися нове…

 

Фото: В. Петасюк


Джерело

 

А на “десерт” пропонуємо невеличкий сюжет про згадувану подію від телеканалу “Ексклюзив” (Хмельницький):

 

Вас також може зацікавити:

 

Сподобалася стаття?
Розкажіть про це друзям!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.