Кобзар завжди живий у пам’яті народній

drachi

Шевченко – він такий один,

Такого більше не було й не буде.

Слова його звучатимуть завжди,

Допоки будуть жити в світі люди…

О. Понзюк

Достатньо велика за обсягом спадщина Великого Кобзаря заслужено посідає одне з почесних місць на «українському Парнасі». З дитинства захоплююся його поетичним талантом, умінням використовувати мовні скарби українського народу. І разом з тим – безнастанно дивуюся разючим контрастам у творчості майстра слова.

Про Тараса Шевченка ми знаємо з дитинства. Вивчаючи твори поета, проймаємось почуттям обов’язку любові до батьківської землі, до України.

Його поезія веде нас стежками далекого минулого нашого краю. Ми переживаємо разом із його героями – кріпаками і водночас зазираємо в майбутнє, бо «неоднаково» і Шевченку, і нам, якою буде доля України. Геніальний поет виховує в нас любов до Вітчизни.

Чудову настанову залишив нам Шевченко, закликаючи до навчання, пізнання, до виховання патріотичних почуттів:

Учітеся, читайте.

І чужого научайтесь,

І свого не цурайтесь.

Вся творчість геніального поета й художника є національною гордістю українського народу.

Думи поета Тараса Шевченка живуть у серцях людей, у народних переказах, рядках книг, на сценах театрів, у кінозалах, у маминих піснях- колисанках, у співучій українській мові.

Шевченко для нас – це не тільки твори, що вивчаються у школі, а й те, чим наповнюються наші серця. Нам, нащадкам, послав він свої заповіти, і серед них – найперший і найголовніший:

Свою Україну любіть

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть!

У 2014 році Україна святкуватиме 200-річчя з дня народження великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. З метою гідного відзначення цієї знаменної дати у Драчівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводиться ряд заходів, зокрема оформлено виставку книг, документів та фотоматеріалів, постійно проводяться літературні читання, конкурси, вікторини, під час яких учні більш детально знайомляться з життям та творчою діяльністю Великого Кобзаря.

У вересня відбулося урочисте відкриття ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка , під час якого діти 5-9 класів не лише прослухали розповідь про життя і творчість поета та художника Тараса Шевченка, але й стали учасниками захоплюючої вікторини-пошуку, переглянули презентації про життя Кобзаря та документальний фільм «Мій Шевченко». У ході заходу діти перебували в постійному діалозі з вчителем: відгадували загадки, цитували вірші, розв’язували ребуси. Щоб утримувати увагу учнів молодших

класів, переглянули «Казки картинної галереї» від тітоньки Сови. Наприкінці діти отримали творче завдання: інтерпретувати копію малюнка Т. Шевченка «Батьківська хата». Автори найкращих робіт були відзначені заохочувальними подарунками. Цей захід сподобався дітям, я думаю, що він стимулюватиме їх до подальших пошуків відомостей про життя та творчість видатної особистості віків.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють фоліанти, руйнуються будівлі, а Шевченкове слово – живе і вічне!

Понзюк Оксана, учениця 9 класу Драчівської ЗОШ І-ІІ ступенів

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.