26 квітня 2016 року в Україні відзначили День Чорнобильської трагедії та вшанували 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи.

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд через різкий стрибок напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Відкрита рана нашої землі
«Відомая» на всі її округи.
Ти чорна пляма у історії її,
Ти – місце, де померли люди.

                           Б. Приступа

26 квітня у Самчиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов урок духовності «Чорнобиль – полинова пам’ять», присвячений 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи та проведенню Року вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

7wlwz4hzxvc

Учні згадали про страшні події 26 квітня 1986 року, наслідки трагедії, що торкнули своїм смертельним крилом не одне покоління, переглянули відеофільм про перші хвилини аварії, героїв-пожежників, ліквідаторів.

Зі скорботою було згадано усіх тих, хто, ризикуючи власним здоров’ям та життям заради нас, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Присутні вшанували пам’ять Героїв та жертв Чорнобиля хвилиною мовчання.

e1p063990ak

Зворушливі та проникливі слова, ліричні поезії про страшні події 26 квітня 1986 року, які читали та декламували учні зі сльозами на очах нікого не залишили байдужими.

Минуть десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від покривдженої землі.

Король Л. Г.,
педагог-організатор

Сохранить

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.