index

      12 січня усі любителі казок – і великі, і малі, – вшановують пам’ять такого відомого французького письменника, як Шарль Перро. Серед сучасного розмаїття книжок і авторів, казки цього статечного француза залишаються напрочуд запитаними й актуальними.
Шарль Перро писав про героїв справжніх, але водночас й тих, яких насправді не буває. І це стало його відкриттям у світі казок. Схожі казкові історії – про малюсіньких та відважних синів, добрих падчерок і злих мачух, – розповідали завжди і всюди, проте саме Шарль Перро відкрив справжній “казковий рух” у світовій літературі, герої саме його казок пробралися в балет, оперу, на сцену театру…
Що стало рушієм творчості Шарля Перро? Мало хто знає, але за повчальними казками стояла невимовна втрата – смерть його молодої дружини. Саме після її смерті Шарль Перро присвятив себе дітям, зайнявся вихованням та освітою трьох синів. У свої 67 років він написав для них кілька казок із моральними повчаннями. Так побачила світ перша збірка автора – “Казки матінки Гуски, або Оповідання та казки минулих часів із моральними повчаннями”.
Про успіх казок про Сплячу Красуню, Попелюшку, Червону Шапочку, Кота в чоботях тощо свідчить те, що збірку перевидавали тричі протягом одного року. Вона стала найпопулярнішим дитячим виданням як у Франції, так і у всьому світі.
Відкладіть всі свої справи, прочитайте дітям будь-яку казку цього автора – неквапливо, із паузами та роздумами. Вшануйте пам’ять Шарля Перро.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.