Що можна дарувати вчителям в Німеччині

Який подарунок краще зробити німецькому вчителю, щоб його не звільнили?

Початок і кінець навчального року, день народження чи Різдво – напередодні свят школярі та їх батьки поспішають привітати вчителів. У Німеччині до таких подяк ставляться досить обережно, адже презент може стати причиною скандалу і навіть звільнення.

shho-mozhna-daruvati-vchitelyam-v-nimechchini2

Заборонений подарунок

Мабуть, найгучніша подія відбулася в Берліні в 2011 році. В одній зі шкіл району Фрідріхсхайн на знак подяки в кінці навчального року батьки десятикласників подарували вчительці невелику скульптуру вартістю близько 190 євро і букет квітів за 20 євро. З кожної сім’ї зібрали по 15 євро. На ділі нешкідливий презент для класної керівнички обернувся великим штрафом. Викладачеві довелося виплатити чотири тисячі євро за прийняття такого подарунка.

Шкільні вчителі, як і всі працівники бюджетної сфери, не мають права приймати дари, ціна яких перевищує 10 євро. Та оскільки сфера освіти регулюється земельним законодавством, кожна федеральна земля може встановлювати власні норми. У столиці Німеччини, наприклад, діють суворі правила: сувеніри дорожче 30 євро, куплені учнями спільно, не заборонені, але про подарунки вартістю вище доведеться звітувати керівництву школи. А ось від подарунків, вартість яких перевищує 50 євро, слід відмовитися або попросити згоди у міського відділу народної освіти. З квітня 2016 року місцеві влади обговорюють внесення поправок в закон, адже навіть звичайний букет троянд від учня за 13 євро може доставити багато неприємностей.

У той же час в Північному Рейні – Вестфалії встановлені більш гнучкі правила: дозволено приймати книги для шкільної бібліотеки, вироби учнів, канцелярські товари, квіти і шоколадні цукерки. У список неприпустимих презентів входять подарункові сертифікати, авіаквитки, надання пільг і безпроцентних позик, запрошення у відпустку, можливість користуватися автомобілем. Навіть трико з логотипом улюбленої футбольної команди або картина для кабінету не потішить викладача.

Межі дозволеного

Крім загальних правил керівництво школи може вводити і власні обмеження. У деяких гімназіях, наприклад, вчителям можна дарувати подарунки більш високої вартості – до 25 євро. У будь-якому випадку, матеріальна подяку повинна бути доречною, щоб не збентежити інших батьків і керівництво навчального закладу.

Знаки уваги, надані вчителям у позанавчальний час, теж можу бути сприйняті неоднозначно: підвезти після шкільної екскурсії до будинку або найближчої зупинки вважається нормальним, а ось спільний похід в ресторан закінчиться неприємностями. Дуже часто класних керівників запрошують на неформальні зустрічі після батьківських зборів. Експерти радять відмовитися від подібних запрошень, адже в барі або кафе обговорюють якість роботи вчителів, успішність дітей, недоліки школи і саму систему освіти. Щоб не дискредитувати себе в такій ситуації, слід уникати подібних заходів. Якщо батьки хочуть допомогти школі великою сумою, краще дізнатися у директора, чи потрібно таке пожертвування.

Ідеальна подяка з нагоди початку року або закінчення школи – пікнік на задньому дворі навчального закладу. Викладачі займаються організацією заходу, діти дарують саморобні листівки та сувеніри, батьки приносять готові ласощі і смажать сосиски на грилі. Такий подарунок точно запам’ятається вчителю і порадує всіх гостей свята.


Прочитано на dw.com та зроблено переклад.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.