В умовах ХХІ століття, коли розвивається щохвилини наука та техніка, необхідно встигати завжди і всюди, бути «в тренді», якщо, звісно, Ви прагнете відповідати високим вимогам та не стояти на місці. До уваги сучасного вчителя, який прагне надихати своєю особистістю, спонукати до вершин, —  всеможливі вебінари, тренінги, конференції, семінари. Проте одними з найпопулярніших, підтримуваних МОНУ є (не)конференції EdCamр. У 2019 році формат EdCamp було включено у топ-100 світових освітніх інновацій за версією рейтингу HundrED. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі,яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї. Вже третій рік поспіль в Україні організовуються (не)конференції, названі так тому, що проводяться у новому дискусійному форматі та підпорядковуються закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу. Після завершення EdCamp всі відчувають так званий «ефект довгого хвоста» – це виявляється у продовженні дискусій і спільній діяльності педагогів.

Коли вперше зустрічаєшся із білими воронами (ці птахи — символ EdCamp, тому вони всюди), дивуєшся простоті й невимушеності організації.  Так було і зі мною 12 квітня 2019 року. Саме в цей день гостинне місто Лева відкрило свої обійми для спільноти відповідального вчительства, яке зібралося на афілійований міні-EdCamp “Матриця: перезавантаження”. Приватний ліцей нового формату «Еколенд» вмістив усіх небайдужих освітян і не тільки. Урочисте відкриття відбулося в просторому актовому залі, де організатори заходу та мерія міста виступили із вітальним словом. У кожного учасника була програма і можливість обирати свій хід дій.  Все відкрито: не сподобалось —  обери щось краще для себе. Між лекціями та заняттями були кава-брейк і вільне спілкування, фотосесії, а ще — можливість розмалювати величезну великодню писанку, пошити ворону собі в подарунок, розмалювати курочку із автографом своєї школи та залишити на згадку, або повправлятися у створенні чогось фантастичного з конструктора. Загалом — усе, чого душа забажає: місце для польоту фантазії — відкрите (я малювала курочку на згадкуJ).

Позитив, незалежність, натхнення, нові емоції та враження — ось ще далеко не весь перелік винесеного мною з (не)конференції. Всього не опишеш, це потрібно відчути та прожити.  9 годин пролетіли як одна мить. Кожен учитель просто «зобов’язаний»  відвідати такий захід, хоча б для того, щоб привезти море навчальної літератури та хорошого настрою, відкрити нові методи, прийоми для роботи на уроках та бажання й надалі ділитись й поширювати, тобто вміти «перезавантажуватись». Пам’ятаймо: життя — це рух і розвиток. Тож зробімо його неповторним!

Наталія Баблюк,

вчитель української мови  та літератури

 Ладигівського НВК

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.