2018…

За декілька днів це вже історія. Для вчителів-словесників Старокостянтинівщини – щирих та  мудрих,  освічених та  компетентних, тих, хто бажає самовдосконалюватися,    відкриватися чомусь новому, тих, хто вміє надихати та змінювати, тих, хто з впевненістю рухається вперед і динамічно впроваджує реформу освіти, – ще одна сторінка педагогічного життя: бурхливого, насиченого, сповненого радощів і смутку, піднесень і падінь,  перемог і поразок, зустрічей і розставань, роздумів і дискусій, сподівань і планів…  Щоразу –  це завмирання серця на старті та шквал емоцій на фініші…  Яскраво та різнобарвно до нескінченності,  як у калейдоскопі.

Але в пам’яті кожного залишається радісна мить у порівнянні з вічністю, яку не можна забути, яка, як та Різдвяна зірка, зігріває своїм теплом душу і серце.  Її  сяйво освітлює шлях тим, хто щиро прагне залишити по собі слід на землі.  Це подарунок долі за щоденну наполегливу працю, недоспані ночі, силу і терпіння…

Чим же пам’ятний 2018 для наших колег – професіоналів у школі і поза нею?

Де і як педагоги змогли заявити про себе?

Смірнова І.О. (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.) – учасник національної премії  Global Teacher Prize Ukraine 2018, слухач онлайн-курсів «Критичне мислення для освітян» від платформи Prometheus.

Первак О.П. (Бутовецька ЗОШ І-ІІІ ст.)автор серії публікацій із зарубіжної літератури (ж-л “Всесвітня література”), учасник круглого столу «Сучасний читач: хто він?», організованого Хмельницьким ОІППО, керівник школи педмайстерності вчителів зарубіжної літератури району, методичного об’єднання заступників директорів закладів освіти району, редактор власного сайту https://sites.google.com/view/pervak-zar-lit.

Савченко Л.М. (Староостропільське НВО) –  учасник  конкурсу “Запрошую на відкритий урок» журналу  ” Зарубіжна  література  в  школах України”,  автор серії уроків  (ж-л «Зарубіжна  література  в  школах України») .

Соколовська А.С. (Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Куйдан О.Ю. (Великомацевицький НВК) – члени Асоціації керівників закладів освіти Хмельницької області.

Нич Т.М.(Губчанський НВК) – учасник афілійованої (не) конференції mini-EdCamp  /м. Чернівці / для активних і творчих педагогів «Спільними зусиллями будуємо Нову українську школу»,  тренінгу  професійного розвитку вчителів від освітньої платформи “Критичне мислення”, круглого столу «Сучасний читач: хто він?», організованого Хмельницьким ОІППО, районного родинного свята “Зберімося воєдино, вся наша родино!”,  слухач  5-тижневого курсу EduHack: Challenge «Мова і школа: як викладати ефективно?», член Всеукраїнської творчої групи “Філологічний Олімп”, автор серії уроків з української літератури (ж-л «Українська мова та література»), член журі районних етапів олімпіади та конкурсів з української мови та літератури, редактор власного сайту http://tanya-nich.io.ua/.

Баблюк Н.Д. (Ладигівський НВК) – учасник  Всеукраїнського конкурсу «Соняшник—учитель», обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» (номінація «Українська мова та література»), тренінгу професійного розвитку вчителів від освітньої платформи “Критичне мислення”, круглого столу «Сучасний читач: хто він?», організованого Хмельницьким ОІППО,  автор серії публікацій ( ж-л «Відкритий урок», форум педагогічних ідей «Урок», освітній проект «На Урок», портал педагогічних розробок«Шкільний світ»), член журі районних етапів олімпіади та  конкурсів з української мови та літератури, слухач  онлайн-курсів «Критичне мислення для освітян» від платформи Prometheus, редактор власного  блогу http://nataliba.blogspot.com/.

Король  Л.Г. (Самчиківська ЗОШ І-ІІІст.) – переможець обласної постійно діючої виставки « Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» (номінації: «Українська мова та література» , «Бібліотечна справа» ), учасник тренінгу професійного розвитку вчителів від освітньої платформи “Критичне мислення”, круглого столу «Сучасний читач: хто він?», організованого Хмельницьким ОІППО, член журі районних етапів олімпіади та конкурсів з української мови та літератури, слухач онлайн-курсів «Критичне мислення для освітян» від платформи Prometheus.

Скоц О.В. (Малочернятинська ЗОШ І-ІІ ст.) –  переможець Міжнародного конкурсу творів молодих українських літераторів «Гранослов», учасник  круглого столу «Сучасний читач: хто він?», організованого Хмельницьким ОІППО.

 Кузьмич Л.В. (Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст.) – переможець обласної постійно діючої виставки « Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» (номінація «Українська мова та література»), слухач курсу «Інтерактивні технології навчання» при навчально-науковій лабораторії інноваційних педагогічних технологій Національного університету «Львівська політехніка», член журі районних етапів олімпіади та  конкурсів з української мови та літератури,  обласного етапу  Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка, керівник творчої групи вчителів української мови та літератури району, редактор  сайту вчителів- словесників району Istoriya-Mova.info  та власного сайту http://kuzmych.jimdo.com/.

Грегорчук Н.О. (Іршиківський НВК), Лукашук Н.М., Онофрійчук К.А. (Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.) –  учасники «Педагогічного профтесту» Інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України (результат «відмінно»).

Чижевська Л.А. (Староостропільське НВО) – автор серії розробок освітнього  проекту  « На урок».

Швець Н.В. (Лажівська ЗОШ І-ІІІ ст.) – член Polyglot Club, слухач   онлайн- курсів  «Becoming a Better Teacher: Exploring Professional Development», член журі районного етапу олімпіади з англійської мови.

Рура Р.О. (Лажівська ЗОШ І-ІІІ ст.) – переможець обласної постійно діючої виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» (номінація «Українська мова та література»), член журі районних етапів олімпіади та  конкурсів з української мови та літератури, редактор власного сайту  http://rura-slovo.ucoz.ua/.

Попадюк А.О. (Бутовецька ЗОШ І-ІІІ ст.)  заповнила анкету учасника Всеукраїнського конкурсу  TEACHERtalks – the 21st century teacher – і, сподіваємося, розпочала експериментувати з режисерською роботою.

Футорна О.Д. (Радковецький НВК), Поліщук К.М. (Пашковецький НВК), Онофрійчук К.А. (Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Мельничук О.Л. (Великочернятинська ЗОШ І-ІІІ ст.) – керівники районних методичних об’єднань вчителів української мови та літератури, англійської мови , німецької мови, зарубіжної літератури.

Савєльєва О.М. (Великочернятинська ЗОШ І- ІІІ ст.), Галіцька О.І. (Сахновецька ЗОШ І- ІІІ ст.), Гайдученко І.В. (Стецьківський НВК), Вишку Л.І. (Решнівецький НВК) – редактори власних сайтів та блогів.

Бурковська Н.Г. (Староостропільське НВО), Каменюк Л.І. (Веснянська ЗОШ І-ІІІ ст.), Любчак Н.І. (Іршиківський НВК), Мельник Т.І. (Воронковецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Передерій Л.В. (Миролюбненська ЗОШ І- ІІІ ст.), Савєльєва О.М. (Великочернятинська ЗОШ І-ІІІ ст.),  Побережняк І.М. (Пашковецький НВК), Семенюк Л.А. (Поповецький НВК), Футорна О.Д. (Радковецький НВК) – члени журі районних етапів олімпіад та конкурсів з української мови та літератури.

Гайдученко І.В. (Стецьківський НВК), Галіцька О.І. (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Касьянова О.В.  (Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Крикончук А.В. (Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Лисюк І.П. (Вишнопільський НВК), Онофрійчук К.А. (Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Чернік Г.Ю. (Іршиківський НВК) – члени журі районного етапу олімпіади з іноземних мов.

Запам’ятається  2018 також   славними перемогами :

– Ілони Супрун (Радковецький НВК, вч.  Футорна О.Д.)   та Дмитра Одарича (Веснянська ЗОШ І-ІІІ ст., вч.  Каменюк Л.І. ) –  обласний етап ІХ Міжнародного  мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;

– Ульяни Ковальчук (Поповецький НВК, вч. Семенюк Л.А.) та Анастасії Прокопчук (Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Король Л.Г.) – обласний етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;

– Каріни Прокопчук (Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Король Л.Г.) та Ірини Чижової (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Смірнова І.О.)  – обласний етап Всеукраїнського

конкурсу –захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України;

– Тетяни Бондарчук (Немиринецька ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Баб’юк Г.А.), Анни Лавренюк, Ірини Чижової, Богдана Стопнюка ( Сахновецька ЗОШ І- ІІІст., вч. Смірнова І.О.) – обласний заочний конкурс з журналістики « Я – журналіст» в номінації «Майбутній журналіст»;

– Наталії Якобчук ( Іршиківський НВК, вч. Грегорчук Н.О.)  –  обласний заочний конкурс творів-роздумів (есе) «Що я знаю про свою майбутню професію?»;

– великої когорти учнів освітніх закладів в  районних етапах  олімпіад, конкурсів, фестивалів, Міжнародних та  Всеукраїнських інтерактивних олімпіадах, конкурсах, квест – марафонах, турнірах:   «Соняшник», «Патріот», «50 слів», «Слово до слова»,«Олімпус», «Гринвіч», «Пазл», «Орлятко»,«Sunflower», від порталів «Всеосвіта»  та  «На урок».

А ще 2018 приніс радість у родини  наших колег:  Наталії Миколаївни  Якотюк (Іршиківський НВК),   Марини Миколаївни Долян (Радковецький НВК) та Анни  Леонідівни Малайчук (Малочернятинська ЗОШ І-ІІ ступенів) –  народження   синочка Іванка та донечок Злати і Ульяни.

Наші діти – це наше майбутнє, майбутнє України і світу, заради якого варто жити, яке дає нам крила для польоту, мрій, фантазій, творчості…

І які б не вирували події навколо нас, це завжди наш вибір. Тож  переступимо  цю таку невловиму межу між теперішнім і майбутнім і увійдемо  у Новий 2019  зі щирою вдячністю за життєві уроки та нових друзів, за професійні досягнення та особистісні відкриття,  за безмежність світу та  нескінченність простору, за втрачені та знайдені можливості… І нехай  дорога вдячності нашої душі ніколи не завершується…

 

Алла Березовська, методист    районного методичного кабінету

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.