Віруси сайту istoriya-mova.info

SBattackPage

Постійні відвідувачі нашого сайту сьогодні повідомили, що не можуть зайти на ресурс. При вході замість сайту їх зустрічає попередження, що сайт може містити віруси, і взагалі від нього треба триматися подалі.

Цікаво, що адміністратори вільно заходять на сайт без проблем з різних комп’ютерів, і ніякі застереження їх не зустрічають. То що ж взагалі відбувається?, або

Як перевірити сайт на віруси?

Далі по тексту – технічний звіт, відповідь, подяка і рекомендації. Нумо, почнемо!

Перевірити сайт на віруси свій, або будь-який дуже просто. Для цього в інтернеті існує безліч серісів, що працюють з сайтом онлайн. Потрібно лише вставити в рядок запиту адресу підозрюваного на віруси сайту, або окремої сторінки і запустити процес сканування.

1. Спочатку сайт було перевірено сканером Xseo.in. Сканер відзвітував (дивіться скрін нижче), що сайт “istoriya-mova” відсутній у “чорних списках” пошукових систем Google та Yandex. Немає його також серед сайтів, які перекидають своїх читачів на сайти з вірусами, та серед тих, що завантажують на комп’ютер читача без його відома різні програми, які збирають секретні дані (паролі, коди банківських карток тощо).

proverka1

 

2. Сервіс VirusTotal підключив сайт до 67 різноманітних сканерів, і не знайшов на ньому жодного віруса, трояна, хробака або якесь шкідливе програмне забезпечення.

proverka2

 

3. TAG Hosting опційно має сервіс онлайн-перевірки сайту на віруси. Результат негативний:

proverka3

 

4. Сервіс URLVoid також перевіряє сайт різними сканерами. Результат перевірки: “Активні загрози не було виявлено системами сканування”.

proverka4

 

5. Взагалі, як було згадано в пункті 1, пошукові системи постійно перевіряють сайти, і у випадку погроз попереджають користувачів, що сайт містить віруси, зламаний зловмисниками тощо. Ось, приміром, так робить Google:

vr-ed

Разом з тим, Google, крім звичного пошуку, має безліч різноманітних сервісів, в тому числі Google Safe Browsing для перевірки сайтів на віруси та небезпечні програми. Результат перевірки нижче:

proverka5

 

6. Сайт одного з найстаріших антивірусів Dr.Web має свій сканер, яким, до речі, користуються багато сервісів перевірки. Результат перевірки цим сканером нашого сайту порадував і засмутив:

proverka6

Сайт не має вірусів. Сайт не пересилає користувачів на інші сайти. Але сайт знаходиться у базі шкідливих сайтів “Доктора Веба”.

Як він там опинився? Відповідь може бути одна: в минулому році на сайт, точніше на його першу сторінку випадково потрапив скрипт, який показував рекламу. Близько трьох місяців його не вдавалося відслідкувати і виловити, обробка сайту антивірусними програмами не давала результату. Також на сам сайт було встановлено додаткові плагіни, які відслідковують і відсікають проникнення на сайт вірусів і додаткових скриптів. Певно, в результаті усіх цих дій непотрібні “додатки” було знищено, але сайт потрапив до чорного списку Доктора Веба, програмним забезпеченням котрого користується безліч сайтів. Тому сайт має статус “небажаний” і підозрілий.

Відповідь: сайт istoriya-mova.info не має вірусів та шкідливих програм. Ви можете вільно заходити на нього. Будь-ласка, розкажіть про це своїм колегам, яких відлякує попередження про “завірусованість” сайту (якщо не важко, натисніть на кнопки соцмереж, розташовані знизу).

Подяка: дякуємо нашим постійним читачам за попередження, в результаті якого було проведено прискіпливий аналіз сайту. Дякуємо також тим читачам, які засумнівалися в негативному статусі сайту і самі перевіряли його антивірусними сканерами та після перевірки заходили на нього.

Рекомендації: друзі, якщо ви сумніваєтесь в будь-якому сайті, ви можете спочатку перевірити його тими сервісами і сканерами, якими перевірявся наш сайт (назви сервісів мають посилання). Особливо це стане у нагоді тим, хто має власний сайт, або блог. Користуйтеся на здоров’я, та нехай ваші сайти стабільно працюють, даруючи задоволення вам і вашим відвідувачам!

virus-na-saite

Сохранить

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.